28 Ekim 2013 Pazartesi

Japon ve Kore Dizi Önerileri!

İsveç'e geldiğimden beri bolca boş vaktim olduğu için kendimi dizilere adadım.Bu ne kadar doğru tartışılır tabi.Ama Japonca'ya olan aşkım ne zaman dizi izlesem depreşiyor.Bir de Korece çıktı başıma.Bu dizilere başlamak resmen tehlike saçıyor aslında.Sınav dönemizde falansanız aman uzak durun!Zira bir izlemeye başlarsanız başından kalkmak pek mümkün olmuyor.

Gelelim dizilerimize;
1.Sıradaa 'Hana Yori Dango' var tabi ki 
Konusu: Makino Tsukushi, tipik orta sınıf bir japon ailesinin kızıdır. Ancak ailesi, sosyal statülerini yükseltmek için Tsukushi'yi Japonya'nın en zengin ve itibarlı ailelerin çocuklarının okuduğu okullardan biri olan; Eitoku kolejine gönderirler. Kolej hayatı; statü ve markadan başka birşey düşünmeyen, şımarık, zengin çocukların içinde bulduğu tek arkadaşını, F4'e (Flowery 4) karşı savunana kadar oldukça sakindir.Okulun en zengin ve popüler dört erkeğinden oluşan F4; okuldaki tek güçtür. Ancak kader ağlarını örer ve Tsukushi'nin sakin hayatı F4'den aldığı kırmızı kart ile tam bir kabusa döner. Bu kabusun içinde bir de F4'den Hanazawa Rui'ye karşı birşeyler hissetmesi, Tsukushi'yi geri dönülmez bir uçuruma sürükler. 

                                            2.Sırada 'I Miss You' yer alıyor;

Bu diziyi izlerken ne kadar ağladığımı ne siz sorun ne ben söyleyeyim.Tam bir kore usulü drama :(
Konusu;
Han Jung Woo ve Lee Soo Yeon henüz gençliklerinin baharında 15 yaşında iki gençtir. Bu iki genç insan birbirlerini severek yüreklerine ilk aşkın tohumlarını ekmişler ve sonrasında ayrılmışlardır.Bu ayrılık onların belleklerinde derin bir yara bırakmıştır. Ve birer yetişkin olarak tekrar karşılaştıklarında onlar birbirlerine karşı kırgın ve kızgındırlar ama kalplerinde derin bir aşkla birbirlerini hala sevmektedirler. Yoon 
Eun Hye (Lee Soo Yeon), gelecek vaat eden çaylak bir moda tasarımcısı, Han Jung Woo (Park Yoo Chun ) ise cesur bir dedektiftir.

3.Sırada 'Playful Kiss' vaar!

 Playful Kiss eğer izlediyseniz anime olan 'İtazura Na Kiss' in dizi versiyonu.Çok eğlenceli olduğunu söyleyebilirim. Kendini beğenmiş Baek Seung Jo ya her ne kadar başlarda sinir olsanız da sonrasında baya bir sevebiliriniz :)

4.Sırada daha yenilerde izlediğim 'You're Beautiful' var;
 Konusu;Hikaye bir idol grup ve onların yaşamlarını anlatıyor.Jang Keun Suk bir kenar kasabasından hevesli bir şarkıcıyken bir idol grubunun üyeleri arasına katılan Hwang Tae Kyung'u oynayacak. Park Shin Hye ayrı yumurta ikizlerini oynuyor -biri erkek ve biri kadın. Daha büyük olan erkek kardeşin adı Go Mi Nam ve daha genç olan kız kardeşin adı Go Mi Nyeo. 
Mi Nam zaten meşhur olan üç kişilik bir idol grubuna dördüncü olarak alınır. Ancak, ciddi bir kaza geçirince, Mi Nyeo kardeşinin kimliğini ve yerini almaya zorlanır.O ve grup üyesi Tae Kyung ilk başta çekişme ve didişmelerine rağmen aşk dolu bir ilişki ortaya çıkar.

Şimdilik önerebileceklerim bunlar ben izledikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğim takipte kalın!!

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Copyright © 2014 BiFular BiGözlük

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi